Frýdlantsko Franze Kafky

18. - 20. září 2020
Facebook Instagram YouTube

V reakci na omezující opatření přijatá státem z důvodu šíření COVID-19 musíme bohužel potvrdit, že i přes naši maximální snahu o operativní řešení vzniklé situace, kdy jsme se ocitli v rozpočtové nejistotě, způsobené odlivem sponzorů a zrušením některých grantových programů, je festival Frýdlantsko Franze Kafky nucen zásadně změnit podobu svého 1. ročníku.

Hromadné akce přesahující kapacitně kritický počet návštěvníků (multimediální program Amerika skupiny KAFKA BAND na náměstí) jsme byli nuceni zrušit.

Za výrazné podpory Města Frýdlant se nám ale podařilo zachovat alespoň tu část programu, kterou jsme během stále se měnící situace schopni organizačně zajistit.

Výstavy, projekce filmů, autorská čtení a koncerty, které se přesunou do komornějšího prostředí radničního dvora, zůstanou zachovány. Také literární soutěž pro studenty středních škol “Máš v hlavě brouka? Piš!” nadále probíhá a její výsledky budou v rámci stávající podoby festivalu vyhlášeny.

Navzdory těmto skutečnostem, jsme odhodláni i v této úsporné podobě festival ve Frýdlantě uskutečnit a budeme nesmírně rádi, když nás podpoříte osobní účastí na našich akcích, které pro vás chystáme.

První z nich je krásná výstava JAROMÍR 99 POD ZÁMKEM, jejíž vernisáž proběhne 7. 8. v prostorách zámeckého pivovaru.

Moc nás celá tato situace mrzí, ale vyčerpali jsme všechny možnosti bezbolestného řešení v tomto roce.

Doufáme, že i tak na nás nezanevřete a do dalších ročníků nám budete držet palce!

Frýdlantsko Franze Kafky z.s.

Podpořte nás...